Świadczymy usługi w obszarze geodezji oraz wyceny nieruchomości.
Wycena przedsiębiorstw w zasadzie jest w niedużym stopniu przedmiotem regulacji prawnych. Dzieje się tak w odróżnieniu do dziedziny jaką jest wycena nieruchomości, gdzie istnieje szereg szczegółowych rozporządzeń, które określają zakres i procedury stosowane przy szacowaniu wartości nieruchomości.
Niemniej jednak w odniesieniu do przedsiębiorstw państwowych, problematyka ich wyceny została zasygnalizowana w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 3 czerwca 1997 r. w sprawie zakresu analizy spółki, sposobu jej zlecania, opracowania, zasad odbioru i finansowania oraz warunków, w razie spełnienia których można odstąpić od opracowania analizy.
2. Zakres analizy, o której mowa w ust. 1, powinien obejmować:
Zgodnie z zapisami powyższej ustawy, komercjalizacja i prywatyzacja poprzedzona zostaje analizą spółki, która ma na celu opisanie perspektywy dalszego rozwoju przedsiębiorstwa oraz wyznaczenie wartości przekształcanego przedsiębiorstwa.
Wybór metody wyceny zostaje poprzedzony analizą sytuacji ekonomicznej i finansowej spółki bądź przedsiębiorstwa państwowego. W wyniku porównania wyników oszacowanej wartości z wybranych dwóch metod wyceny mamy podstawę do określenia ceny akcji bądź wartości całego przedsiębiorstwa państwowego.
Cele przeprowadzenia wyceny przedsiębiorstw:
Po przeprowadzeniu analizy dostępnych materiałów i danych informacyjnych o wycenianym przedsiębiorstwie, analizie celu i zakresu sporządzanej wyceny dokonujemy wyboru metodologii wyceny. Wyróżnia się trzy podejścia w szacowaniu wartości przedsiębiorstwa:
Stopień trudności zlecenia oraz termin wykonania usługi determinują kwotę wynagrodzenia za zlecenie, które każdorazowo jest ustalane indywidualnie z Klientem.